ساماندهی مسکن در دستور کار مجلس است

علی‌اکبر علیزاده نماینده مردم شریف دامغان در گفتگو با خبرنگار مهر، یکی از تصمیمات مهم مجلس یازدهم را فعال کردن ظرفیت خانه‌های خالی در کشور ذکر کرد و افزود: در حال حاضر دو و نیم تا دو میلیون و ۷۰۰ هزار خانه خالی در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کشور وجود دارد.
وی با بیان اینکه در هفت سال گذشته هیچ‌گونه مسکنی برای افراد فاقد مسکن در کشور ساخته نشده و شخص رئیس جمهور نیز بر این موضوع اذعان دارند و بالطبع اجاره خانه بالا رفته و قیمت زمین و مسکن افزایش یافته است، ابراز کرد: دریافت مالیات از خانه‌های خالی در بودجه سال ۹۸ کشور نیز وجود داشت و نمایندگان مجلس دهم نیز آن را تصویب کردند ولی اقدام عملی و جدی از سوی دولت صورت نگرفت.
نماینده مردم دامغان در مجلس اضافه کرد: خانه یک حالت تجاری دارد و یک کالای ضروری به حساب می‌آید که مجلس یازدهم کلیات و طرح دو فوریتی دریافت مالیات از خانه‌های خالی را تصویب کرد که یک اقدام مهم و اساسی در حمایت از افراد فاقد مسکن است.
علیزاده با بیان اینکه بر اساس طرح دریافت مالیات از خانه‌های خالی اگر مالکان، خانه‌های خالی خود را اعلام نکنند از جریمه مالیاتی بین شش تا ۱۸ برابری برخوردار خواهند شد، گفت: با اجرای این طرح پیش‌بینی می‌شود دو نیم میلیون خانه خالی در کشور به افراد فاقد مسکن به صورت استیجاری واگذار و وضعیت مسکن در کشور ساماندهی و کنترل شود.
#پیگیری_مطالبات_مردم؛ #مجلس_یازدهم؛ #ساماندهی_مسکن