پایان انتظار طولانی تولیدکنندگان و واردکنندگان با تصویب طرح مهم تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب‌وکار

🔻گام مهم مجلس برای مقابله با رانت و حذف امضاهای طلایی
❇️ با رأی قاطع ٢٠٣ نماینده، به طرح مهم تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب‌وکار، مجلس امروز ٢۴ شهریور، گام مهمی برای مقابله با رانت و حذف امضاهای طلایی برداشت.
این طرح در حوزه‌های مختلف به تسهیل شروع کسب‌وکار انجامیده و به انحصارها در برخی مشاغل پایان می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ تصویب طرح «ساماندهی بازار خودرو» و « کلیات طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار» دو از سوی بهارستان نشین ها دو طرحی بودند که امروز از مجلس رای موافق گرفتند. طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار همانند «طرح ساماندهی خودرو» چندی که در انتظار تصویب مجلس است و امروز توانستند که تایید مجلس را دریافت کنند.  

 سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس از تصویب کلیات طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار در این کمیسیون خبر داد وبه خانه ملت گفت: با تصویب نهایی این طرح، بروکراسی اداری و امضاهای طلایی از پروسه صدور مجوزها حذف شده و شاهد رشد صادرات و رونق تولید خواهیم بود.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت در تشریح جلسه روز دوشنبه کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: دستورکار نخست کمیسیون بررسی طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار بود که کلیات آن تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت در مجلس شورای اسلامی افزود: با تصویب جزییات طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار، شروع کسب و کارهایی که به طور مستقیم خطرهای جانی، امنیتی یا زیست محیطی ندارند نیاز به طی مراحل صدور مجوز نداشته و صرفا صاحب کسب و کار ملزم به ثبت اطلاعات در درگاه ملی مجوزهای کسب و کار هستند.

سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس تصریح کرد: با تصویب طرح مذکور، بوروکراسی اداری و امضاهای طلایی از پروسه صدور مجوزها حذف شده و شاهد رشد صادرات و رونق تولید خواهیم بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: دومین دستور کار کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس بررسی طرح دوفوریتی جهش تولید و تامین مسکن بود،  در حال حاضر گرانی مسکن به یکی از دغدغه های مردم تبدیل شده است و با تصویب طرح مذکور سه رکن زمین، مصالح ساختمانی و تسهیلات برای ساخت مسکن به تعداد کافی فراهم می‌شود.